IPS12CN10LGBKMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPS12CN10LGBKMA1
Paquete:
PG-TO251-3-11
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 69A TO251-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.8mOhm @ 69A, 10V
Supplier Device Package PG-TO251-3-11
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 83µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 125W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Stub Leads, IPak
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 69A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V