IPS135N03LGAKMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPS135N03LGAKMA1
Paquete:
PG-TO251-3-11
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 30A TO251-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1000 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TO251-3-11
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 31W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Stub Leads, IPak
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V