Hogar / Proximity Sensors / IPS18-S12PO55-A2P
minImg
IPS18-S12PO55-A2P
Xecro
Producto No:
IPS18-S12PO55-A2P
Fabricante:
Xecro
Descripción:
INDUCTIVE SENSOR METRIC 18
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads
Sensing Distance 0.472" (12mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V