IPTC019N10NM5ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPTC019N10NM5ATMA1
Paquete:
PG-HDSOP-16-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 31A/279A HDSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12000 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 160 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-HDSOP-16-2
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 210µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 300W (Tc)
Package / Case 16-PowerSOP Module
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 31A (Ta), 279A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V