IPTG044N15NM5ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IPTG044N15NM5ATMA1
Paquete:
PG-HSOG-8
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
TRENCH >=100V
En stock : 982
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7000 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 89 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.4mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-HSOG-8
Vgs(th) (Max) @ Id 4.6V @ 235µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 300W (Tc)
Package / Case 8-PowerSMD, Gull Wing
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 19.4A (Ta), 174A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V