Hogar / DC DC Converters / IQL48060A033V-003-R
minImg
IQL48060A033V-003-R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
IQL48060A033V-003-R
Paquete:
Quarter Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 198W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.52" H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series iQL (198W)
Power (Watts) 198 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 91%