IRFP9140NPBF
Infineon Technologies
Producto No:
IRFP9140NPBF
Paquete:
TO-247AC
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET P-CH 100V 23A TO247AC
En stock : 346
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1300 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 97 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 117mOhm @ 13A, 10V
Supplier Device Package TO-247AC
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series HEXFET®
Power Dissipation (Max) 140W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 23A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V