IRM-90-15ST
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
IRM-90-15ST
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 85W
Product Status Active
Efficiency 92.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 305 VAC, 113 ~ 431 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.29" L x 2.05" W x 1.32" H (109.0mm x 52.0mm x 33.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.67 A
Series IRM-90 (90W)
Power (Watts) 85W (93W Forced Air)