IRS2004SPBF
Infineon Technologies
Producto No:
IRS2004SPBF
Paquete:
8-SOIC
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
En stock : 13873
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 70ns, 35ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) 290mA, 600mA
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Synchronous
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 0.8V, 2.5V