Hogar / Memory / IS42S16400D-6T
minImg
IS42S16400D-6T
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS42S16400D-6T
Paquete:
54-TSOP II
Descripción:
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 166 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 54-TSOP II
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Memory Size 64Mbit
Package / Case 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Technology SDRAM
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V