Hogar / Memory / IS61DDB22M18C-250B4LI
minImg
IS61DDB22M18C-250B4LI
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS61DDB22M18C-250B4LI
Paquete:
165-LFBGA (13x15)
Descripción:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-LFBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 8.4 ns
Memory Size 36Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V