Hogar / Memory / IS61DDB41M36C-300M3LI
minImg
IS61DDB41M36C-300M3LI
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS61DDB41M36C-300M3LI
Descripción:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 300 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 36
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 8.4 ns
Memory Size 36Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V