Hogar / Memory / IS61DDP2B41M18A-400M3L
minImg
IS61DDP2B41M18A-400M3L
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS61DDP2B41M18A-400M3L
Descripción:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 400 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, DDR IIP
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V