Hogar / Memory / IS61NVP102418-200B3
minImg
IS61NVP102418-200B3
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS61NVP102418-200B3
Paquete:
165-TFBGA (13x15)
Descripción:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165TFBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 200 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-TFBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.1 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V