Hogar / Memory / IS61QDB41M36-250M3
minImg
IS61QDB41M36-250M3
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Producto No:
IS61QDB41M36-250M3
Paquete:
165-LFBGA (15x17)
Descripción:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-LFBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 7.5 ns
Memory Size 36Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, QUAD
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V