ISC010N06NM5ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
ISC010N06NM5ATMA1
Paquete:
PG-TSON-8-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTIMOS5 60 V POWER MOSFET IN SU
En stock : 4560
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11000 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 143 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.05mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TSON-8-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.3V @ 147µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 214W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 39A (Ta), 330A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V