ISD1750SYIR
Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
ISD1750SYIR
Paquete:
28-SOIC
Descripción:
IC VOICE REC/PLAY 100SEC 28SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Signal Analog - Single Ended, Microphone
Duration 33 ~ 100 Sec
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type Internal
Series ChipCorder®
Filter Pass Band -
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Signal Analog - Single Ended, PWM Speaker Output
Voltage - Supply 2.4 V ~ 5.5 V
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Messaging Multiple
Features Automatic Gain Control, Volume Control
Package Tape & Reel (TR)
Sampling Frequency 4 ~ 12kHz