ISFS-040.8-PNWC2
KF Control
Producto No:
ISFS-040.8-PNWC2
Fabricante:
KF Control
Descripción:
PROXIMITY SENSOR IND 0.8MM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.031" (0.8mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V