ISK036N03LM5AULA1
Infineon Technologies
Producto No:
ISK036N03LM5AULA1
Paquete:
PG-VSON-6-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
TRENCH <= 40V PG-VSON-6
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1400 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21.5 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.6mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-VSON-6-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 11W (Tc)
Package / Case 6-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 44A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V