Renesas Electronics America Inc
Producto No:
ISL97646IRZ-EVALZ
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
BOARD EVALUATION FOR ISL97646
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Up with LDO |
| Current - Output | 350mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 650kHz, 1.2MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Utilized IC / Part | ISL97646 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 2.7V ~ 5.5V |