ISPLSI 2096A-100LT128
Lattice Semiconductor Corporation
Producto No:
ISPLSI 2096A-100LT128
Paquete:
128-TQFP (14x14)
Descripción:
IC CPLD 96MC 10NS 128TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 96
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 128-TQFP (14x14)
Number of Macrocells 96
Series ispLSI® 2000A
Package / Case 128-LQFP
Number of Logic Elements/Blocks 24
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Delay Time tpd(1) Max 10 ns
Number of Gates 4000
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 2096A