ISPLSI 2128A-100LTN176
Lattice Semiconductor Corporation
Producto No:
ISPLSI 2128A-100LTN176
Paquete:
176-TQFP (24x24)
Descripción:
IC CPLD 128MC 10NS 176TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 128
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 176-TQFP (24x24)
Number of Macrocells 128
Series ispLSI® 2000A
Package / Case 176-LQFP
Number of Logic Elements/Blocks 32
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Delay Time tpd(1) Max 10 ns
Number of Gates 6000
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 2128A