ISPLSI 3256A-70LQI
Lattice Semiconductor Corporation
Producto No:
ISPLSI 3256A-70LQI
Paquete:
160-PQFP (28x28)
Descripción:
IC CPLD 256MC 15NS 160QFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.5V ~ 5.5V
Number of I/O 128
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 160-PQFP (28x28)
Number of Macrocells 256
Series ispLSI® 3000
Package / Case 160-BQFP
Number of Logic Elements/Blocks 32
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Delay Time tpd(1) Max 15 ns
Number of Gates 11000
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 3256A