ISR3SAD7/100
APEM Inc.
Producto No:
ISR3SAD7/100
Fabricante:
APEM Inc.
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V
En stock : 921
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 400mA (AC), 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IS
Voltage Rating - DC 50 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 32 V