IWC0402A68NR-3G
Laird-Signal Integrity Products
Producto No:
IWC0402A68NR-3G
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 68NH 100MA 1.12OHM SMD
En stock : 20000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.12Ohm Max
Inductance 68 nH
Series IWC0402
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.62GHz