IWC0402D33NR-3G
Laird-Signal Integrity Products
Producto No:
IWC0402D33NR-3G
Descripción:
FIXED IND 33NH 400MA 0.45OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 33 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.35GHz