IWC1008J27NR-3G
Laird-Signal Integrity Products
Producto No:
IWC1008J27NR-3G
Descripción:
FIXED IND 27NH 1A 0.13OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 55 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.088" (2.23mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.106" W (2.92mm x 2.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 27 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz