IXA27IF1200HJ
IXYS
Producto No:
IXA27IF1200HJ
Fabricante:
IXYS
Paquete:
ISOPLUS247™
Descripción:
IGBT MOD 1200V 43A ISOPLUS247
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 43 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package ISOPLUS247™
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 25A
Package / Case ISOPLUS247™
Power - Max 150 W