IXFH120N25X3
IXYS
Producto No:
IXFH120N25X3
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-247 (IXTH)
Descripción:
MOSFET N-CH 250V 120A TO247
En stock : 296
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7870 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 122 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 12mOhm @ 60A, 10V
Supplier Device Package TO-247 (IXTH)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 4mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Series HiPerFET™, Ultra X3
Power Dissipation (Max) 520W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V