Hogar / Single IGBTs / IXGT64N60B3-TRL
minImg
IXGT64N60B3-TRL
IXYS
Producto No:
IXGT64N60B3-TRL
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-268
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IXGT64N60B3 TRL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 480V, 50A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 41 ns
Switching Energy 1.5mJ (on), 1mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 64 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 25ns/138ns
Supplier Device Package TO-268
Current - Collector Pulsed (Icm) 400 A
Series GenX3™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.8V @ 15V, 50A
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Gate Charge 168 nC
Power - Max 460 W