IXGX32N170AH1
IXYS
Producto No:
IXGX32N170AH1
Fabricante:
IXYS
Paquete:
PLUS247™-3
Descripción:
IGBT 1700V 32A 350W PLUS247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 850V, 32A, 2.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 150 ns
Switching Energy 4.1mJ (on), 1.25mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 32 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Td (on/off) @ 25°C 27ns/270ns
Supplier Device Package PLUS247™-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 110 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 5V @ 15V, 21A
Package / Case TO-247-3 Variant
Gate Charge 157 nC
Power - Max 350 W