IXSH25N120AU1
IXYS
Producto No:
IXSH25N120AU1
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-247AD
Descripción:
IGBT 1200V 50A 200W TO247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 960V, 25A, 18Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Switching Energy 9.6mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 100ns/450ns
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 4V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 120 nC
Power - Max 200 W