IXTA230N04T4
IXYS
Producto No:
IXTA230N04T4
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-263AA
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 230A TO263AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 140 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.9mOhm @ 115A, 10V
Supplier Device Package TO-263AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Trench
Power Dissipation (Max) 340W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 230A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V