IXTA230N075T2
IXYS
Producto No:
IXTA230N075T2
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-263AA
Descripción:
MOSFET N-CH 75V 230A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 10500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 178 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package TO-263AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series TrenchT2™
Power Dissipation (Max) 480W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 230A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V