IXYH30N450HV
IXYS
Producto No:
IXYH30N450HV
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-247HV
Descripción:
IGBT 4500V 30A TO-247HV
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 960V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 4500 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-247HV
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series XPT™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.9V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3 Variant
Gate Charge 88 nC
Power - Max 430 W