J1MAP-12XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
J1MAP-12XL
Descripción:
J1MAP-12XL = M39016/7-020L
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series 1MA
Operate Time 2 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC