J1MAWDD-18XP
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
J1MAWDD-18XP
Descripción:
J1MAWDD-18XP = M39016/24-017P
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.13 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Coil Insulation -
Series 1MA
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 11.6 VDC