J1MSW-18XP
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
J1MSW-18XP
Descripción:
J1MSW-18XP=M39016/10-031P
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 7.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Coil Insulation -
Series 1MS
Operate Time 4 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.5 VDC