JAN1N4617-1/TR
Microchip Technology
Producto No:
JAN1N4617-1/TR
Paquete:
DO-35 (DO-204AH)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
VOLTAGE REGULATOR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1 V
Series Military, MIL-PRF-19500/435
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1.4 Ohms