JANS1N5300-1/TR
Microchip Technology
Producto No:
JANS1N5300-1/TR
Paquete:
DO-7
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE CUR REG 100V 1.43MA 500MW
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Regulator Current (Max) 1.43mA
Applications -
Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) 100V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-7
Series Military, MIL-PRF-19500/463
Package / Case DO-204AA, DO-7, Axial
Power - Max 500mW
Voltage - Limiting (Max) 1.5V