Hogar / TVS Diodes / JANS1N6126US
minImg
JANS1N6126US
Semtech Corporation
Producto No:
JANS1N6126US
Descripción:
TVS BI 51V7 500W HR SM
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 61.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Series MIL-PRF-19500/516
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 98V
Package / Case SQ-MELF
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51.7V