Hogar / Single Diodes / JANTX1N5417/TR
minImg
JANTX1N5417/TR
Microchip Technology
Producto No:
JANTX1N5417/TR
Descripción:
DIODE GEN PURP 200V 3A
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 150 ns
Supplier Device Package B, Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V
Series Military, MIL-PRF-19500/411
Package / Case B, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 9 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A