Hogar / Single Zener Diodes / JANTXV1N5968DUS/TR
minImg
JANTXV1N5968DUS/TR
Microchip Technology
Producto No:
JANTXV1N5968DUS/TR
Paquete:
E-MELF
Descripción:
VOLTAGE REGULATOR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package E-MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 4.28 V
Series MIL-PRF-19500/356
Package / Case SQ-MELF, E
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 1 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1 Ohms