JANTXV1N5969US/TR
Microchip Technology
Producto No:
JANTXV1N5969US/TR
Paquete:
E-MELF
Descripción:
DIODE ZENER 6.2V 5W E-MELF
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package E-MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 4.74 V
Series Military, MIL-PRF-19500/356
Package / Case SQ-MELF, E
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 1 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1 Ohms