JANTXV2N5154U3
Microchip Technology
Producto No:
JANTXV2N5154U3
Paquete:
U3 (SMD-0.5)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
TRANS NPN 80V 0.001A U3
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 1 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1.5V @ 500mA, 5A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80 V
Supplier Device Package U3 (SMD-0.5)
Series Military, MIL-PRF-19500/544
Transistor Type NPN
Package / Case 3-SMD, No Lead
Power - Max 1 W
Mfr Microchip Technology
Current - Collector Cutoff (Max) 1mA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 70 @ 2.5A, 5V