JBXEA3G18FCSDS
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXEA3G18FCSDS
Descripción:
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 660V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C