JBXEP2G16FQSDS
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXEP2G16FQSDS
Descripción:
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 730V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 6A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C