JBXER2G12MCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXER2G12MCSDSR
Descripción:
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 830V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 7A
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C