JBXFC2G19FCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXFC2G19FCSDSR
Descripción:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 660V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C