JBXFC3G30MCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Producto No:
JBXFC3G30MCSDSR
Descripción:
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 400V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 3.5A
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C